Millist veepuhastusseadet eelistada?  Kas keemiapõhist, soolaga töötavat või hoopis õhuga oksüdeerivat?

Vältida tuleks keemiapõhist (kaaliumpermanganaat) veepuhastusseadet. Keemiapõhine veepuhastusseade vajab sagedast hooldust ja liigset tähelepanu. Selleks, et keemiapõhist veepuhastusseadet töös hoida, tuleb sinna regulaarselt lisada kanget keemiat-kaaliumpermanganaati. Kui unustate kaaliumpermanganaati lisada siis seade vett ei puhasta ja tema filtrimeedium saastub. Keemiapõhise veepuhastusseadme läbipesuvett ei tohi juhtida biosüsteemi ega maha. Kaaliumpermanganaati sisalduv läbipesuvesi hävitab biosüsteemis bakteri, mis reovett aitab töödelda. Vanemate ja hooldamata seadmete puhul on üsna tavalised  juhud, kui kraanist tuleb ühtäkki lillat vett, kuna seade on umbes. Ainus põhjus, miks selliseid seadmeid ikka veel müüakse ja ostetakse, on nende odavam hind.

Mitmefunktsionaalne viis-ühes  veepuhastusseade, mis töötab soolaga tuleb paigaldad juhul, kui ammooniumi, oksüdeeritavuse ja üldkareduse tase vees ulatub üle piirnormi. Lubatust kõrgem oksüdeeritavuse ja ammoonumi tase esineb sagedamini salvkaevu veel, kuna sinna jookseb kokku palju pinnasevett, mis võib sisaldada orgaanilisi ühendeid ja teisi reoaineid. Kõrgenenud oksüderitavuse taseme vees tunneme ära tema püsivast kollasest toonist. Sageli arvatakse, et kollane vesi on märk rauasest veest, kuid nii see alati ei ole. Raud vees kokkupuutes õhuga oksüdeerub ning sadestub hiljem põhja. Võib esineda olukordi, kus vees on korraga nii rauda, kui lahustunud organilisi aineid. Vaatamata anuma põhja sadestunud oksüdeerunud rauale jääb vesi ikka jäädavalt kollaseks. Veepuhastusseade viis-ühes “Multimix” sisaldab kõrgekvaliteedilist mitmefunktsionaalset filtri meediumit, mis eraldab veest: raua, mangaani, ammooniumi, oksüdeeritavuse ja kareduse. Multimix ei eemalda vesiniksulfiidi.

Õhuga oksüdeerimine on kõige efektiivsemaks mooduseks raua, mangaani ja vesiniksulfiidi eemaldamiseks veest. Õhk on parim oksüdeerija! Õhuga oksüdeeriv veepuhastusseade Oxydizer Pro Flow on keemiavaba ja soolavaba. Veepuhastusseadme läbipesuvesi on biosüsteemi sõbralik ja ei sega bakterite tööd.  Õhuga oksüdeerivaid seadmeid on turul erinevaid. Vanem ja algelisem õhuga oksüdeeriv veepuhastusseade koosneb kahest omavahel ühendatud paagist ja eraldi kompressorist, mis ühele neist paakidest õhku sisse pumpab. Selline veepuhastusseade võtab palju ruumi ja on vähe efektiine.  Veepuhastusseade Oxydizer Pro Flow töötab ilma suruõhukompressorita. Suruõhk paaki tekitatakse vaakumi teel. Veepuhastusseade ei vaja pidevat hooldust vaid toimetab kõike automaatselt. Puudub vajadus lisada mistahes lisaaineid. Seade on tootja poolt täielikult komplekteeritud, varustatud möödaviiguga, jne. Pakendatud pappkasti ja teda võib transportida ka külili asendis. Paigaldus on lihtne, paljud saavad sellega ise hakkama. Videojuhendi paigalduse kohta leiate kodulehelt.