Lõpeta oma tervise ja vara ohtu seadmine – tee oma kaevuvesi korda!
Praegu on kaevuvee korda tegemiseks ülisoodus aeg. Ära maga võimalust maha!
Eestis on paljudes piirkonades laialt levinud liigse raua ja/või mangaani sisaldus kaevuvees. Need elemendid on suuremas koguses tervisele otseselt kahjulikud. Raua kestev liigtarbimine toidu ja veega põhjustab eelkõige just meestel sellist tervisepobleemi nagu hemokromatoos – see on raua ladestumine oganismis. Liigse rauasisaldusega joogivee pidev tarbimine tekitab kehas ka olulist oksüdatiivset stressi. Nii hemokromatoos kui ka tugev oksüdatiivne stress on aga otseselt seotud maksakahjustustega, suhkurtõvega, kasvajatega ning südame- ja veresoonte haigustega*.
Liigse raua ja mangaani ohtliku mõju tõttu tervisele on nende sisaldusele joogivees kehtestatud riiklikult ka piirnormid. Raua puhul on see 200 µg/l ja mangaani puhul 50 µg/l. Kuid sugugi harvad ei ole juhud, kus kellegi kaevuvees ületab raua ja mangaani sisaldus neid piirnorme lausa kümneid kordi. Oleme oma töös kohanud puurkaevu veeproove, kus raua sisaldus on olnud lausa 8000 µg/l ja isegi üle selle!
Eksivad need, kes arvavad, et kui nad kaevuvett joogiks ei tarbi, pole neil liigsest rauast ja mangaanist probleemi. Rauane või mangaanine vesi määrib ja rikub kõike, millega see kokku puutub – alustades kraanikaussidest ja duššinurkadest ning lõpetades pestava pesu ning isegi juustega, mis eriti ekstreemsel kujul ilmneb just blondide daamide puhul. Lisaks ei pese keegi ju ennast pudeliveega – ka dušši all käies kuivatab rauane vesi nahka, rääkimata ebameeldivast tundest, mida sellise vee all olemine tekitab.
Raud ja mangaan on kaevuvees tavaliselt nähtamatul ning lahustunud kujul, mistõttu paistab vesi alguses selgena. Ent õhuga kokku puutudes vees lahustunud raud ja mangaan oksüdeeruvad ning moodustuvad tahked osakesed. Kui teie pesu ja valamud on määrdunud punakaspruuniks (raud) või mustjaspruuniks (mangaan), võite olla enam kui kindlad, et teie kaevuvesi sisaldab neid elemente lubatust oluliselt rohkem. Samuti saab teha koduse lihtsa katse – lasta klaas vett täis ja jätta see veidikeseks seisma. Kui klaasi põhja tekib punakaspruun sade, on teie vees liigselt rauda. Kui lisaks sademele jääb ka vesi ise kollakaks, on teie veel ka kõrge oksüdeeritavus.
Lisaks on ka vesiniksulfiid üks kaevuvee levinud probleeme – see on gaas, mida esineb looduslikult põhjavees ja mida tekitab orgaanilise aine lagunemine ning väävlit lagundavate bakterite elutegevus. Tundemärkideks on vee halb mädamuna lõhn ja maitse. Sellise vee joomine, ükskõik kas siis otse kraanist või keedetud kujul, tekitab ju lausa tülgastust!
Kuid meeleheiteks ei ole põhjust – õige veepuhastusseadmega saab kõigist kirjeldatud probleemidest lahti ning kaevuvee kiiresti korda! Uuri lähemalt meie pakutavate efektiivsete veepuhastusseadmete Rauaeraldusseade Oxydizer Pro Flowja Veepuhastussüsteem viis-ühes Multimixkohta.
Kusjuures praegu on kaevuvee kordasaamiseks parim aeg: üle Eesti on avatud hajaasustuse programmi taotluste voor, kus muuhulgas toetatakse ka veepuhastusseadmete soetamist. Ära maga võimalust maha, sest taotlusi saab esitada veel vaid 5 nädalat! Kuna veepuhastusseadmete vastu on hetkel suur huvi, võib samuti juhtuda, et need saavad laost otsa ja pead ootama nädalaid kuni uue tellimuse saabumiseni.
* Info pärineb M.Zilmeri ja U.Kokassaare artiklist “Raua üliküllus inimestes on terviserisk”, ilmunud ajalehes “Postimees” 1.märts 1998.a.
Tekkis küsimusi? Võta ühendust!