Puurkaevu vee puhastamine ja selleks õige veefiltri soetamine on paljude kaevuomanike jaoks möödapääsmatu teema. Et mitte raha tuulde loopida, on esmalt vajalik aru saada, millised probleemid veel täpselt esinevad. Alles siis saab otsustada, milline filter sobilik on. Artiklis anname ülevaate viiest levinumast kaevuvee probleemist.
Suur hulk maapiirkondades elavaid ja oma puur- või salvkaevu omavaid peresid on kimpus vee halva kvaliteediga. Põhjus, miks halva veega lepitakse, on raha puuduses. Veepuhastuseks vajaliku seadme ostuks on võimalik aga saada hajaasustuse programmi raames rahalist toetust. Artiklis jagame küsimuste-vastuste näol praktilist teavet, kuidas selle toetuse abil enda vesi korda teha.
Eramajadele pakutavate veefiltrite valik turul on kirju. Iga müüja räägib, et just tema omad on parimad. Et selles rägastikus paremini orienteeruda, anname põhjaliku ülevaate sellest, millist veeprobleemi mis liiki filter lahendab ning mis alternatiivseid tehnoloogiad olemas on.
Ei ole olemas “imemasinat”, mis aitaks korraga kõigi veeprobleemide korral. Selleks, et valida õige kaevuvee filter, peab esmalt tuvastama, mis vees konkreetselt halvasti on. Artiklis anname nõu, millest alustada, ning näitame, kust saab esialgset tasuta teavet vee kordategemise suunas liikumiseks.
Vee karedus on Eestis laialt levinud probleemiks. Artiklist saate teade, millest vee karedus sõltub, millised on selle liigid ning kuidas erinevates vee kareduse näitajates orienteeruda. Samuti saab teavet vee kareduse vastu pakutavate abinõude kohta.
Lisaks rauarikkale veele puutuvad Eestimaa puur- ja salvkaevude omanikud kokku ka muude veeprobleemidega. Järgnevalt vaatamegi levinuimaid neist. Samuti käsitleme seda, kuidas neid probleeme tuvastada, ja millised on lahendused.
Paljudele on juba lapsepõlvest teada ütlus, et raud teeb tugevaks. Raud on tõepoolest organismi toimimiseks eluliselt vajalik keemiline element. Kuid juba vanarahvas teadis, et ravimi ja mürgi vahe on ainult kogustes. Artiklis uurime, miks rauarikas vesi on tõsine terviserisk, ja mida halba liigne raud veel teeb. Anname ka ülevaate tundemärkidest, mis viitavad liigsele rauale vees, ning ühe lihtsa koduse katse. Samuti saab teada, millised on võimalused rauarikka vee puhastamiseks.
Kindlasti on paljud seoses joogiveega kuulnud sellist mõistet nagu pöördosmoos ja vee puhastamisest pöördosmoosi meetodil. Artiklist saad teada, mis see pöördosmoos siis õigupoolest on ja mis sellest kasu võib olla.
Vastus sõltub sellest, kui kõrgelt te enda tervist hindate. Kas olete kunagi mõelnud, mis toimub veega enne, kui see kraanist teie klaasi voolab? Selleks hetkeks on kraaniveel tegelikult seljataga päris pikk teekond. Sellel teekonnal on läbitud erinevas seisukorras veetrasse ja saadud torustike seintelt kaasa mitmeidki soovimatuid kaaslasi.
BLOGIkoolitaja2023-10-26T07:26:24+03:00