Millist veepuhastusseadet eelistada?

Üks on kindel, osta tasub mitte keemiapõhist (kaaliumpermanganaat). Võib küsida, miks mitte? Vastus on lihtne, sest tegemist on vana ja vähemefektiivse tehnoloogiaga. Seade vajab sagedast hooldust ja tähelepanu. Selleks, et seadet töös hoida tuleb regulaarselt lisada kanget keemiat -kaaliumpermanganaati. Kui ei lisa siis seade lihtsalt ei tööta, st. ei puhasta vett. Läbipesuvett ei tohi lasta septikusse ega maha. Harvad pole juhtumid, kui kraanist tuleb lilla vesi, seda just vanemate ja hooldamata seadmete korral. Põhjus, miks selliseid seadmeid ikka veel müüakse ja ostetakse on nende madalam hind.

Soolaga töötavad veepuhastusseadmed. Selliseid seadmeid tuleb kasutada siis, kui ammooniumi ja oksüdeeritavuse tase on vees üle lubatud piirnormi. Või siis, kui vesi on liialt kare, vältimaks katlakivi teket. Kõrgem oksüdeeritavuse ja ammoonumi tase esineb rohkem salvkaevude juures. Salvkaevu jookseb kokku palju pinnasevett, mis omakorda võib sisaldada rohkesti orgaanilisi ühendeid ja ammooniumi. Orgaanika olemasolu vees tunneme ära, kui vesi ka pikema aja jooksul anumas seistes jääb ikka kollakaks. Raua puhul on asi teistmoodi, kollakas punakas värvus aja jooksul kaob ja oksüdeerunud raud sadestub anuma põhja ning vesi on hiljem selge. Samas võib olla ka nii, et vees on korraga nii rauda, kui orgaanikat ehk siis vesi jääb ikka kollakas vaatamata oksüdeerunud raua sadestusele anuma põhjas.
Eriti tähelepanelik tuleb olla filtermeedia suhtes, mida pakutav veepuhastusseade sisaldab. Paljud ioonvahetus tehnoloogial põhinevad soolaga regenereeitavad seadmed on oma olemuselt tavalised veepehmendid ja ei olegi suutelised rohkemaks, kui vee pehmendamiseks. Meie poolt pakutav veepuhastusseade viis-ühes “Multimix” sisaldab kõrgekvaliteedilist, spetsiaalset filtermeediat, mis eraldab veest liigse: kareduse, raua, mangaani, ammooniumi, orgaanika (oksüdeeritavus) Kahjuks ei suuda Multimix eraldada vesiniksulfiidi (mädamuna hais)

Kõikidest raua/mangani ja vesiniksulfiidi eraldus meetoditest kõige efektiivsem on suruõhuga oksüdeerimine. Õhk on parim oksüdeeria üldse! Veepuhastusseade, mida pakume on hooldusvaba, keemiavaba ja soolavaba. Seade on septiku sõbralik, läbipesu vesi ei peata septikus bakteri tööd. Omandiõigusega kaitstud tehnoloogia. Kui vanemad analoogsed õhuga oksüdeeritavad seadmed on kahe paagi süsteemis ja varustatud eraldi suruõhukompressoriga siis meie poolt pakutav seade on ühepaagisüsteemis ja ilma kompressorita. Suruõhk paaki tekitatakse vaakumi teel. Sõltuvalt filtermeedia sisust võib maksimaalne saaste aste raua puhul ulatuda, kuni 70 mg/l (70 000 mikrogrammi) kohta, mangaani puhul, kuni 35 mg/l (35 000 mikrogrammi) kohta ja vesiniksulfiidi (mädamuna lõhn), kuni 15 mg/l (15 00 mikrogrammi) kohta. Seade on ainulaadne, mitte ühelgi teisel rauaeraldusseadmel ei eksisteeri selliseid näitajaid. Seade ei vaja pidevat hooldust. Puudub vajadus lisada ühetegi lisaainet. Seade on tehase poolt täielikult komplekteeritud, varustatud möödaviiguga ning valmis koheseks paigalduseks. Paigaldus on lihtne, kui oskate torutöid siis ei teki paigaldusega mingeid raskusi.