Üks on kindel, et igal juhul tuleks vältida keemiapõhiseid (kaaliumpermanganaat) seadmeid. Vastus küsimusele, miks mitte, on lihtne: tegemist on vana ja väheefektiivse tehnoloogiaga, selline seade vajab sagedast hooldust ja tähelepanu. Selleks, et seadet töös hoida, tuleb regulaarselt lisada kanget keemiat -kaaliumpermanganaati. Kui seda ei lisa, siis seade lihtsalt ei tööta – st. ei puhasta vett. Keemiapõhise seadme läbipesuvett ei tohi lasta ei septikusse ega maha. Eelkõige vanemate ja hooldamata seadmete puhul on üsna sagedased juhtumid, kui kraanist voolab lilla vesi. Ainus põhjus, miks selliseid seadmeid ikka veel müüakse ja ostetakse, on nende madalam hind.

Soolaga töötavad veepuhastusseadmed. Selliseid seadmeid tuleb kasutada siis, kui ammooniumi ja oksüdeeritavuse tase on vees üle lubatud piirnormi. Samuti on need põhjendatud kareda vee puhul, kuna aitavad vältida katlakivi teket. Kõrgem oksüdeeritavuse ja ammoonumi tase esineb rohkem salvkaevude veel, kuna sinna jookseb kokku palju pinnasevett, mis võib sisaldada rohkesti orgaanilisi ühendeid ja ammooniumi. Orgaanika olemasolu vees tunneme ära sellest, et pikemaks ajaks anumasse seisma jäetud vesi säilitab oma kollaka värvuse. Raua puhul on asi teistmoodi – algselt veel esinev kollakaspunane värvus aja jooksul kaob, oksüdeerunud raud sadestub anuma põhja ning vesi on hiljem selge. Võib esineda ka olukordi, kus vees on korraga nii rauda kui orgaanikat. Sellisel juhul jääb vesi vaatamata oksüdeerunud raua anuma põhja sadestumisele seismisel ikka kollakaks. Eriti tähelepanelik tuleb olla pakutavas veepuhastusseadmed sisalduva filtermeedia suhtes. Paljud ioonvahetuse tehnoloogial põhinevad soolaga regenereeritavad seadmed on oma olemuselt tavalised veepehmendid ega olegi suutelised milleksi enamaks kui vee pehmendamiseks. Meie poolt pakutav veepuhastusseade viis-ühes “Multimix” sisaldab kõrgekvaliteedilist spetsiaalset filtermeediat, mis eraldab veest nii liigse kareduse, raua, mangaani, ammooniumi kui ka orgaanika (oksüdeeritavus). Ainsana ei ole Multimix mõeldud veest vesiniksulfiidi (mädamuna hais) eemaldamiseks.

Kõikidest raua, mangani ja vesiniksulfiidi eraldamise meetoditest efektiivseim on suruõhuga oksüdeerimine. Õhk on parim oksüdeerija üldse! Meie poolt pakutav veepuhastusseade – Oxydizer Pro Flow— on hooldusvaba, keemiavaba ja soolavaba. Seade on septiku sõbralik, selle läbipesuvesi ei peata bakterite tööd. Seade põhineb patendeeritud tehnoloogial. Kui vanemad analoogsed õhuga oksüdeerivad seadmed põhinevad kahe paagi süsteemil ning on varustatud eraldi suruõhukompressoriga, siis meie poolt pakutav seade töötab ühe paagi süsteemis ja ilma kompressorita. Suruõhk paaki tekitatakse vaakumi teel. Sõltuvalt filtermeedia sisust võib maksimaalne saastetase ulatuda raual, kuni 70 mg (70 000 mikrogrammi), mangaanil, kuni 35 mg (35 000 mikrogrammi) ning vesiniksulfiidil (mädamuna lõhn), kuni 15 mg (15 00 mikrogrammi) ühe liitri vee kohta. Tegemist on ainulaadse seadmega, kuna teistel turul pakutavatel rauaeraldusseadmetel sellised näitajad puuduvad. Seade ei vaja pidevat hooldust. Puudub vajadus lisada mistahes lisaaineid. Seade on tehase poolt täielikult komplekteeritud, varustatud möödaviiguga ning valmis koheseks paigalduseks. Paigaldus ise on lihtne – torutöid vähegi oskaval inimesel ei tohiks sellega mingeid raskusi tekkida.